początek strony początek strony
Piotrków Trybunalski
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

mnqSkRvXORN9jLEPoAD5VcCy6EZGCHi-jkGXQ77SN6E

6etWAypMTEzrJqE0DBwXBibw4hBw84UmRI1_A5LuN9E

aCl1Uhyv7E7tEHmFDQzB77XnmYYDKgd3uBQhQR0TqEE

-lfX97EfmBtCXcoJdNm2nafmpoe9Opt4hnwJHh9UkS4

Weekend pełen atrakcji - Dni Miasta za nami!

01lip
2015
Aktualności
 


W niedzielę zakończyły się trwające trzy dni Imieniny Piotrków 2015. W programie znalazło się wiele atrakcji dla mieszkańców, takich jak Jarmark Trybunalski, koncerty, zabawy dla dzieci, pokazy i spotkania z gwiazdami. Jednostka Realizująca Projekt Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zorganizowała specjalne stoisko poświęcone Projektowi „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”.

PIĄTEK PEŁEN KOLOROWANEK

Dni Miasta rozpoczęły się w piątek o godz. 10.00. Na stoisku informacyjnym Projektu, zlokalizowanym na Rynku Trybunalskim, można było dowiedzieć się jak poprawiono jakość wody dostarczanej do domów oraz spróbować czystej, zdrowej piotrkowskiej kranowej. Co półtorej godziny odbywał się konkurs Koło Fortuny, w ramach którego najmłodsi odpowiadali na pytania związane z wodą, ekologią, Projektem i Miastem. Na zwycięzców czekały nagrody. Dodatkowo na stoisku przygotowano kolorowanki i miejsce na stworzenie własnych arcydzieł rysunkowych. Do wspólnego kolorowania dołączył Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego – Pan Krzysztof Chojniak, który przyglądał się powstałym pracom. Najlepsze prace zostały wyeksponowane i zachęcały zwiedzających do dalszej zabawy.

WYBUCHY I ZABAWY Z WODĄ

W sobotę w godz. 10.00 - 18.00 w Parku Jana Pawła II na ulicy Słowackiego trwały warsztaty ekologiczne i zabawy dla dzieci. Każdy mógł zbudować własną oczyszczalnię ścieków i dowiedzieć się  co to takiego papier czerpany i jak wygląda jego produkcja. W programie znalazły się również wybuchy i pokazy ognia. Dzieci poznały właściwości chemiczne wody oraz gazów. Największą atrakcję stanowiły pokazy  z ciekłym azotem - róża krucha niczym szkło, wbijanie gwoździa bananem, tajemnicza mgła oraz wybuch z gorącej wody. Tego dnia dopisała zarówno pogoda, jak i liczna widownia.

W niedzielę przygotowano zabawy i animacje dla dzieci. Mimo deszczowej aury, w kolejkę na malowanie buzi ustawiło się wiele dzieci. W efekcie Park zamienił się w istne „zoo”, pełne kolorowych motylków, tygrysów, lwów, kotów i pająków.

Oprócz działań oferowanych w ramach akcji promocyjnej Projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim” na mieszkańców czekało wiele innych atrakcji, przygotowanych przez Miasto.

Stoisko projektowe podczas Dni Miasta to jedna z akcji promocyjnych realizowanych w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Szczegółowe informacje o Projekcie oraz fotorelacją z wydarzenia na stronie: www.oczyszczalniapiotrkow.pl

wszystkie
drukuj zapisz jako pdf odwiedziny: 34614
zgłoś błąd
Infrastruktura i Środowsiko Piotrków Trybunalski UE - Europejski Fundusz Społeczny

Dla rozwoju infrastruktury i środowiska

Zastrzeżenia prawne Polityka prywatności Mapa witryny Projektowanie stron: IntraCOM.pl