początek strony początek strony
Piotrków Trybunalski
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

mnqSkRvXORN9jLEPoAD5VcCy6EZGCHi-jkGXQ77SN6E

6etWAypMTEzrJqE0DBwXBibw4hBw84UmRI1_A5LuN9E

aCl1Uhyv7E7tEHmFDQzB77XnmYYDKgd3uBQhQR0TqEE

-lfX97EfmBtCXcoJdNm2nafmpoe9Opt4hnwJHh9UkS4

Stawiamy na ekologię - największa inwestycja w historii miasta zakończona!

14gru
2015
Aktualności
 


 9 grudnia 2015 odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca unijny projekt „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”. Sześcioletnie przedsięwzięcie było największą inwestycją realizowaną w mieście. Piotrków Trybunalski dołączył do miast, które zapewniają mieszkańcom bezpieczeństwo ekologiczne.    


Zaproszeni na konferencję goście zgromadzili się w hotelu Mercure Vestil w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie o 10.00 miało miejsce jej oficjalne otwarcie. Wydarzenie zostało podzielone na kilka etapów: powitanie uczestników przez Prezydenta Miasta  - Krzysztofa Chojniaka, zwiedzanie miasta i inwestycji, wystąpienia władz miasta i gości oraz część artystyczną.
Uczestnicy konferencji mieli okazję zwiedzić inwestycje objęte Projektem po modernizacji: Zakład Oczyszczalni Ścieków i Stacja Uzdatniania Wody „Szczekanica” oraz wybrać się w podróż Szlakiem Traktu Wielu Kultur. Oczyszczalnia to kluczowy element zakończonej modernizacji i rozbudowy. Dziś jest to miejsce, które odpowiada standardom krajowym i unijnym, a przede wszystkim służy mieszkańcom poprawiając komfort ich życia. Proekologiczna inwestycja trwała niespełna 2 lata, co przy zakresie przewidzianych prac należy uznać za rekordowe tempo. Stacja Uzdatniania Wody „Szczekanica” jest natomiast jedną z najbardziej nowoczesnych w Polsce. W trakcie uzdatniania wody wydobywanej ze studni głębinowych następuje w niej redukcja żelaza o 98% oraz manganu o 97%. Dzięki temu Piotrkowianie mogą bez obaw pić wodę prosto z kranu. Trakt Wielu Kultur pozwolił gościom zapoznać się z bogatą kulturą i historią Piotrkowa Trybunalskiego.


Staramy się o to aby dbać o piotrkowian. Jednak nie ukrywamy tego, że duże znaczenie ma ten element natury formalno-prawnej. Gdybyśmy nie zrealizowali tej kosztownej inwestycji, przełożyłoby się to na portfele naszych mieszkańców. Dlatego też musielibyśmy jako miasto płacić kary, a to z kolei musiałoby być wliczone oczywiście w taryfę za wodę i odprowadzane ścieki – podsumowuje Krzysztof Chojniak, Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.  


Inwestycja o wartości ponad 200 mln zł została dofinansowana w 71% z Funduszy Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Unowocześniona i rozbudowana infrastruktura w zakresie oczyszczania i od¬prowadzania ścieków jest impulsem do dalszego rozwoju Piotrkowa Trybunalskiego, ale przede wszystkim służy jego mieszkańcom, dając wymierne efekty ekologiczne oraz ekonomiczne.


Projekt „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”, współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach  Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

Zapraszamy do obejrzenia Fotogralerii z konferencji tutaj.

wszystkie
drukuj zapisz jako pdf odwiedziny: 35288
zgłoś błąd
Infrastruktura i Środowsiko Piotrków Trybunalski UE - Europejski Fundusz Społeczny

Dla rozwoju infrastruktury i środowiska

Zastrzeżenia prawne Polityka prywatności Mapa witryny Projektowanie stron: IntraCOM.pl